سازنده کلش آو کلنز بدون عرضه یک بازی جدید، 810 میلیون دلار در سال 2017 سود کرد

سازنده کلش آو کلنز بدون عرضه یک بازی جدید، 810 میلیون دلار در سال 2017 سود کرد

کلش رویال و کلش آو کلنز دو قطب اصلی سودآوری بازی های موبایل هستند و سوپرسل، استودیو سازنده دو بازی، به لطف آن ها توانسته یک سال موفق دیگر را پشت سر بگذارد. با توجه به اطلاعات به دست آمده، در سال گذشته سوپرسل بدون عرضه یک بازی کامل توانست 2 میلیارد دلار درآمدزایی کند که در این بین، 810 میلیون دلار آن سود بوده است.

انتشار آپدیت های متعدد، مهمترین دلیل موفقیت های ادامه دار کلش رویال و کلش آو کلنز به حساب می آید

البته عدم انتشار یک بازی جدید از سوی آن ها روی عملکرد کلی این توسعه دهنده تاثیر منفی گذاشته است. فنلاندی ها در سال 2016 که کلش رویال را منتشر کرده بودند، موفق به کسب 2.3 میلیارد دلار درآمد و 1 میلیارد دلار سود شدند. با این وجود به نظر می رسد که انتشار براول استارز (Brawl Stars) در چند ماه آتی دوباره ورق را برای این کمپانی برگرداند.

سوپرسل سال گذشته نسخه بتا براول استارز را به صورت محدود برای iOS منتشر کرد که با استقبال خیلی خوب بازیکن ها هم مواجه شد. هنوز تاریخ عرضه این عنوان مشخص نیست ولی احتمالا امسال بالاخره شاهد عرضه این بازی متفاوت از سوپرسل خواهیم بود.

درامد سوپرسل

بد نیست بدانید کمپانی معروف تنسنت (Tencent) که این روزها با نسخه های رسمی بازی PUBG روی موبایل دوباره سر و صدا به پا کرده است، در سال 2016 با پرداخت 8.6 میلیارد دلار توانست 84.3 درصد از سهام سوپرسل را به دست بیاورد. از طرفی سوپرسل اخیرا فعالیت های خود را نیز گسترش داده است.

آن ها سال گذشته بخش زیادی از استودیوی Space Ape Games را با پرداخت 55.8 میلیون دلار به اختیار گرفتند. این توسعه دهنده انگلیسی پیشتر به خاطر ساخت بازی های موفق Transformers: Earth Wars و Fastlane: Road to Revenge مورد توجه قرار گرفته بود.

در بخش اپلیکیشن های دیجیاتو بخوانید:
  • آیا South Park: Phone Destroyer بهترین رقیب کنونی کلش رویال است؟
  • نگاهی به آپدیت جدید کلش رویال؛ آیا بربرها فوتبالیست های خوبی هستند؟

The post سازنده کلش آو کلنز بدون عرضه یک بازی جدید، 810 میلیون دلار در سال 2017 سود کرد appeared first on دیجیاتو.

این نوشته در مطالب مورد پسند ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *